Стойчев и Трентино с втора поредна световна титла

Радостин Стойчев и Трентино за втори пореден път спечелиха световната титла Снимка: legavolley.it
Радостин Стойчев и Трентино за втори пореден път спечелиха световната титла

Бъдещият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол Радостин Стойчев и клубният му отбор Трентино БетКлик, в който играят и трима наши национали - Матей Казийски, Цветан Соколов и Валентин Братоев стана за втори път световен клубен шампион. На финала в Доха Трентино се наложи с 3:1 над СКРА Белхатов (Полша).

Най-резултатен за Трентино бе диагоналът Ян Щокр, който завърши с 18 точки. Матей Казийски се отчете с 13 точки. Останалите двама българи не взеха участие в срещата.

Двубоят бе повторение на финала от миналата година, когато Трентино спечели с 3:0.

По този начин възпитаниците на Радо Стойчев продължиха традицията световното клубно първенство да се печели от италиански отбори. До сега трофея са печелили по веднъж Парма и Равена и два пъти Милано. Трентино става едва втория отбор, който е печелил титлата два пъти и единствения след въобновяването на турнира през миналата година.

За първото си място Трентино ще получи и премия от 250 000 долара.