Световен шампион с четвърти гол за девет дни

Фернандо Йоренте демонстрира отлична форма в последните три срещи Снимка: getty images
Фернандо Йоренте демонстрира отлична форма в последните три срещи

Световният шампион с Испания Фернандо Йоренте демонстрира страхотна форма и сериозна ефективност в последната седмица. От миналия петък до днес нападателят заби четири гола - три за националния тим и един за клуба си Атлетик (Билбао).

В петък Йоренте, който е спряган като трансферна цел на грандовете Барселона и Реал (Мадрид) вкара две попадения на Латвия и осигури трите точки на „Ла фурия" в евроквалификацията между двата тима.

Във вторник Фернандо донесе трите точки и срещу Шотландия с попадение при 2:2.

Тази вечер нападателят се разписа и при успеха на неговия Атлетик (Билбао) с 2:1 над Сарагоса като домакин. Гостите все още нямат победа в първенството.

С гола си срещу Сарагоса Йоренте заема трето място в подреждането при голмайсторите в Ла Лига с четири попадения. С толкова е и Гонсало Игуаин от Реал (Мадрид). Първи с пет отбелязани гола е друг играч на гранда - Кристиано Роналдо.

В друга среща от кръга Еспаньол спечели първата си победа като гост побеждавайки с 1:0 Майорка. Единственият гол в срещата отбеляза Луис Гарсия Фернандес от дузпа в 31-та минута. Еспаньол доигра мача с 10 души, но се пребори за трите точки.

Минимален бе и успехът на Сантандер срещу гостуващия Алмерия. Домакините се наложиха с 1:0 след попадение на ветерана Педро Мунитис. Той се разписа вн 32-та минута.

Завърналият се в елита Леванте продължи добрата си серия и взе втора победа след 2:1 срещу Реал (Сосиедад). Бившият шампион Депортиво (Ла Коруня) пък така и не успява да излезе от кризата и в 7-ия кръг направи 0:0 с Осасуна у дома. От началото на сезона футболистите на Депортиво са вкарали само три попадения. Съставът е на предпоследно място в класирането.