Олимпик (Лион) изкачи върха и прати Олимпик (Марсилия) на дъното

Бразилското крило Мишел Бастош бележи втория гол за победата на Олимпик (Лион) с 2:0 Снимка: Daylife.com

Олимпик (Лион) победи с 2:0 Олимпик (Марсилия) в дербито на VI кръг на френската Лига 1.

Победата изпрати домакините на първо място след равенството 2:2 на досегашния лидер Монпелие в Брест, а марсилци се озоваха на дъното на таблицата с едва 3 точки.

Сребърните медалисти от миналото първенство са в ужасна серия от 9 мача без победа в Лига 1 (включително и трите равенства, с които завършиха сезон 2010/11) и 3 поредни загуби.

Така в ОМ се надяваха да прекъснат най-сетне мизерията си именно в дербито, но пълният с дефанзивни играчи състав на Дидие Дешан удържа нулево равенство едва 17 минути, когато Бафетимби Гоми откри с четвъртия си гол в новото първенство.

В 29-ата бразилското крило Мишел Бастош реализира второ попадение за "хлапетата" и оформи крайното 2:0.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

Олимпик (Лион): Лорис, Ревейер, Сисоко, Коне, Ловрен, Калстрьом (68-Фофана), Грение (87-Дабо), Гоналон, Гоми, Бриан (81-Пиед), Бастош

Олимпик (Марсилия): Манданда, Аспиликуета, Морел (46-Андре Аю), Диара (46-Амалфитано), Диавара, Траоре, Шейру, Гонсалес, Валбуена (81-Дж. Аю), Фани, Реми