Волейболният Левски взе Купата на България

"Русите глави" се наложиха с 3:2 над Арда Снимка: Gong.bg
"Русите глави" се наложиха с 3:2 над Арда

Младите волейболисти на Левски Волей спечелиха Купата на България за 2012 година, след като на финала пред 1111 зрители в зала „Скаптопара" в Благоевград победиха Арда (Кърджали) с 3:2 (12:25, 25:23, 22:25, 25:19, 17:15).

Така възпитаниците на Георги Петров спечелиха 21-та Купа на България в историята на Левски и първа от 2006 година насам.

Трофеят е първи в треньорската кариера на Петров, който от началото на сезона води „сините".

Георги Братоев и компания специално изрусиха косите си преди началото на турнира в Благоевград и това им донесе късмет, след като отстраниха последователно лидера в Суперлигата Пирин с 3:2 на1/4-финала и шампионите от ЦСКА с 3:1 на полуфинала.

Въпреки отличната си игра волейболистите на Арда, които за първи път играха на финал за Купата, го загубиха драматично.