Волейболистите с нова тежка загуба от Русия

Волейболистите записаха нова загуба от Русия в Световната лига Снимка: fivb.org
Волейболистите записаха нова загуба от Русия в Световната лига

Българският национален отбор по волейбол допусна нова загуба от Русия в срещите от група В на Световната лига. Във втория двубой между двата тима, игран в Сургут, нашите отново отстъпиха с 0:3 ((14: 25, 25:27, 20:25)

Тимът ни имаше шанс да постигне нещо повече днес единствено във втория гейм. В тази част съставът ни водеше до 19-та точка когато домакините успяха да изравнят. Националите изпуснаха две възможности да спечелят гейма - при 24:23 и при 25:24, а домакините се възползваха още при първата си такава - при 26:25.

В началото на третия гейм капитанът на националния тим Владимир Николов бе заменен принудително след като получи контузия при опит за атака. Диагоналът напусна накуцвайки, а мястото му зае Цветан Соколов.

Най-резултатен за българите днес в Сургут бе Матей Казийски с 11 точки, за Русия Максим Михайлов завърши с 22.

Така тимът ни не успя да спечели нито една точка при гостуването си в Сибир и ще трябва да решава класирането си за финалната фаза в двубоите с Германия следващата седмица. С шестте спечелени точки пък Русия почти си гарантира участието в следващата фаза на турнира.

Сборная продължава да бъде един от двата тима в турнира, който все още не е загубил нито една точка. Другият е шампионът от последното издание на надпреварата Бразилия. Селесао обаче са с два мача по-малко и по-късно днес и утре играят със САЩ.