Барселона започна годината с равенство срещу Виляраел

Барселона направи 1:1 с Виляреал в мач от 16-ия кръг на Примера дивисион.

Преди срещата на „Ноу Камп”, най-успешният клуб в света през 2009 година, представи шестте трофея, които спечели.

Барса поведе в 13-ата минута с гол на Педро, който вкара 13-ото си попадение от началото на сезона във всички състезания. В 51-ата минута гостите изравниха с гол на Фустер. До края Барса не успя да отбележи и Виляреал за трета поредна година напусна "Камп Ноу" непобеден.

В края на двубоя част от публиката на стадиона развя бели кърпички като знак на недоволство, въпреки че Барселона игра без Меси.

„Убеден съм, че равенството ще ни направи по-силни. Това е урок за бъдещето. И Барселона може да завърши наравно или да загуби. Не можем да живеем с това, което сме постигнали", заяви след мача треньорът на Барса Хосеп Гуардилола.

Тази вечер Реал (М) гостува на Осасуна. При успех „Кралския клуб” може да се изравни на върха в класирането с Барсa.

Други две срещи от 16-ия кръг приключиха с драматични победи на домакините с голове в последните минути.

На „Местая” Валенсия победи Еспаньол с 1:0 с попадение на Зигич в края на мача.

В Мадрид Атлетико стигна до успех срещу Севиля с 2:1. Гостите поведоха с попадение на Ренато в 44-ата минута. „Дюшекчиите” спечелиха трите точки след автогол на Драгутинович в 48-ата минута и гол на Лопез в края.