Барса шампион за 21-и път!

"Блаугранас" се радват, след като спечелиха титлата в Испания за трети пореден път Снимка: Getty Images

Барселона е новият стар шампион на Испания! Каталунците вдигнаха отличието за 21-и път в своята богата история, след като завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Леванте от XXXVI кръг на Примера дивисион.

Точката бе напълно достатъчна за играчите на Хосеп Гуардиола, за да си осигурят и на теория първото място два кръга преди края.

Това е и третата последователна титла на "блаугранас", което е ясно доказателство за "синьо-червената" хегемония на Иберийския полуостров напоследък.

"Естадио Сиутат де Валенсия" пък бе пълен с привърженици на Барса, които изригнаха след последния съдийски сигнал.

За статистиката Сейду Кейта откри за шампионите в 28-ата минута, след като засече с глава центриране на Шави Ернандес.

в 41-ата обаче Жерар Пике направи нетипична за него грешка, като при опит за изчистване на топката не успя да я уцели.

Вратарят Валдес също не се намеси адекватно, а от това се възползва Фелипе Кайседо, който от малък удар донесе радост за феновете на Леванте.

След това мачът видимо се доиграваше, за да достигне своята кулминация след последния съдийски сигнал.

В друг мач от междинния кръг в Испания, който пряко касаеше битката за оставане в елита, Реал (Сосиедад) надделя над Сарагоса с 2:1 и почти се спаси.

Вече изпадналият Алмерия пък направи 0:0 с твърдо четвъртия в крайното подреждане Виляреал.

Еспаньол на практика се прости с шансовете си да се пребори за участие в Лига Европа, след като стигна до 2:2 срещу Валенсия.

На два пъти "прилепите" излизаха напред в резултата чрез Солдадо и Мата, но Освалдо и Галан връщаха каталунците в мача.

При същия резултат приключи и сблъсъкът Еркулес - Майорка. Домакините пропиляха преднина от два гола в последния четвърт час, а с това и изпаднаха от Примера дивисион, след като вече не могат да се изкачат над чертата в оставащите двубои.

В последния мач от кръга Осасуна направи сериозна крачка към оставане сред най-добрите, като съумя да обърне Севиля от 0:2 до 3:2 в самия край.

Андалусийците поведоха набързо в средата на първата част чрез Негредо, но Сола на два пъти и Лекич в 90-ата минута взривиха трибуните в Памплона.