Барселона с нов минимален успех в Испания

Лионел Меси не успя да вкара гол на Сарагоса, но Барселона все пак спечели победа Снимка: getty images
Сейду Кейта донесе три точки на Барселона с гола си срещу Сарагоса Снимка: getty images
Сейду Кейта донесе три точки на Барселона с гола си срещу Сарагоса

Отборът на Барселона записа нова минимална победа в първенството на Примера Дивисион. В среща от 27-ия кръг на Ла Лига каталунците се наложиха с 1:0 над Сарагоса. С успеха тимът на Хосеп Гуардиола увеличи разликата с Реал (Мадрид) на 10 точки. „Белите" обаче са с мач по-малко, тъй като утре гостуват на Сантандер.

Единственото попадение за Барселона отбеляза Сейду Кейта в 43-та минута. Той вкара и още един гол, минути преди този, но попадението не бе зачетено заради засада. Телевизионните повторения обаче показаха, че такава няма.

Това е втори пореден минимален успех за „блаугранас" през тази седмица. Със същия резултат Барселона спечели при гостуването си на Валенсия, като в сряда голмайстор бе Лионел Меси.

Първи мач от 16 февруари насам изигра вратарят на Барселона Виктор Валдес. Въпреки 20-те дни отсъствие и контузията в коляното стражът показа отлична форма и на няколко пъти се намеси решително при атаки на гостите.

Въпреки здравословните си проблеми своето място на пейката зае и Хосеп Гуардиола. Наставникът на Барселона напусна болницата, в която бе приет в четвъртък рано сутринта, три часа преди мача и веднага се отправи към стадион „Ноу Камп". Гуардиола демонстрира и по-добро състояние и на няколко пъти скочи от скамейката, недоволен от играта на своите.

Заради предстоящия мач с Арсенал във вторник Пеп остави сред резервите Ерик Абидал, Давид Вия, Андрес Иниеста и Серхио Бускетс. По различно време през втората част първите трима се появиха на терена, но Бускетс получи пълна почивка.

С успеха Барселона записа 100% актив в мачовете между двете срещи с Арсенал. В трите седмици разделили срещата в Лондон и тази на „Ноу Камп" каталунците играха срещу Атлетик (Билбао), Майорка, Валенсия и Сарагоса, спечелиха и четирите двубоя, а с това и 12 точки от 12 възможни.

Сарагоса пък продължи негативното си представяне на стадион „Ноу Камп". Последната победа на тима като гост на Барселона е през ноември 1965 г., а последното равенство - през 2005 г.