Пиронкова отпадна от турнира в Токио

Цветана Пиронкова приключи с участието си на турнира в Токио Снимка: tennis-co.org
Цветана Пиронкова приключи с участието си на турнира в Токио

Първата ракета на България при жените Цветана Пиронкова отпадна от турнира в Токио след загуба във втория кръг. Пловдивчанката бе елиминирана от Вера Звонарьова с 5:7, 0:6 за 82 минути.

Пиронкова започна срещата отлично и при 5:4 сервираше за спечелването на първия сет. Звонарьова обаче успя да пробие и да изравни резултата. В 12-я гейм рускинята отново спечели при подаване на Пиронкова и взе първия сет.

Във втория сет играта на пловдивчанката рухна. Тя спечели само 7 точки от разиграни 32 и Звонарьова логично взе мача след деветия пореден спечелен гейма.

Двубоят бе втори за Цвети в Токио в рамките на днешния ден. Преди това българката трябваше да доиграе срещата си от първия кръг срещу Хисела Дулко. Двубоят започна вчера, но бе прекъснат заради дъжд при резултат 6:6 и 3:2 точки за Пиронкова.

При подновяването на мача пловдивчанката беше повече от убедителна. Тя взе четири поредни точки, а с това и тайбрека, а във втория сет даде само гейм на съперничката си, за да триумфира със 7:6(2), 6:1.

За участието си в Токио Пиронкова заработи 10575 долара и 70 точки за класацията на УТА, в която заема 45-о място в момента.