Севиля с класика срещу Депортиво в турнира за Купата на Краля

Севиля победи с 3:0 като гост Депортиво (Ла Коруня) в първи мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля в Испания.

В предишния кръг на надпреварата Севиля елиминира тимът на Барселона след успех на „Ноу Камп" и загуба у дома.

Головете за андалусийците вкараха Алваро Негредо в 27-ата минута, Ренато 68-ата минута и Хесус Навас в 70-ата минута.

Реваншът е на „Рамон Санчес Писхуан" в Севиля.

В друг мач от турнира Хетафе прекъсна серията от 12 поредни домакински победи на Майорка във всички турнири и надви като гост на стадион "Оно" тима от Балеарските острови с 2:1.

Ману Дел Морал изведе Хетафе напред в 51-ата минута с удар от воле след центриране на Педро Риос. В 78-ата минута Николас "Мику" Ладислао вкара първия си гол за Хетафе и гостите поведоха с 2:0. В добавеното време Чори Кастро върна надеждите на Майорка за краен успех в двубоя, като се разписа за 1:2.