Барса завърши 2011 г. с девет гола срещу аматьори

Шави Ернандес вкара едно от деветте попадения за Барселона Снимка: Getty Images
Шави Ернандес вкара едно от деветте попадения за Барселона

Най-добрият отбор в света Барселона завърши по подобаващ начин впечатляващата за клуба 2011 г., след като напълно уважи своите фенове, дошли да видят протоколния мач-реванш от 1/16-финалната фаза Купата на краля срещу аматьорите от Хоспиталет.

"Блаугранас" победи само с 1:0 при визитата си в първия двубой, но в сряда вечер бе на косъм от двуцифрен резултат, надделявайли с 9:0.

За голеадата на "Камп Ноу" "вина" има и Хосеп Гуардиола, който заложи на голяма част от своите титуляри с изключение на Меси и още трима-четирима.

Головото шоу започна обаче с пресилена дузпа за домакините в 10-ата минута. Куенка проби отдясно и нахлу в наказателното поле, след което бе леко задържан отвън. Той обаче направи още крачка-две навътре и падна, а реферът посочи бялата точка, откъдето Педро Родригес нямаше проблеми.

Малко по-късно великолепна комбинация между Фабрегас и Иниеста завърши с точен шут на втория на празна врата, но впоследствие именно той изправи Гуардиола на нокти след една балтия на вратаря на Хоспиталет, но за щастие се размина само с разтежение и бързо бе сменен.

Тиаго Алкантара, Шави Ернандес и Кристиан Тело. След почивката Куенка, Тиаго Алкантара от дузпа и Тело оформиха своите втори попадения за разгромния резултат.

Два часа по-рано Валенсия също не срещна никакви проблеми срещу Кадис на "Местая" и след пестеливото нулево реми в първия двубой спечели с 4:0.

Още до почивката "прилепите" поведоха с три гола чрез Виктор Руис, Жонас и Солдадо, а Банега също записа името си сред голмайсторите в средата на втората част.