Трета победа! И Куба падна във Варна

Чиста победа над Куба Снимка: Getty Images
Чиста победа над Куба

България записа трета победа на Световното първенство по волейбол.

Момчетата на Пламен Константинов зарадваха публиката в зала „Конгресна“ във Варна с чист успех над Куба след 25:22, 25:16 и 25:18 само за час и 20 минути.

Въпреки колебливия старт и трудности към края на първия гейм, „лъвовете“ и за момент не изпуснаха инициативата и държаха мача под контрол.

Това е трети успех за България от четири мача след победите над Финландия у Пуерто Рико и загубата от Иран.

Победата над Куба осигури третото място на националите ни в Група D и класиране за следващата фаза на Мондиал 2018.

„Трикольорите“ събраха девет точки – колкото втория Иран и лидера Полша, но нашият тим има мач повече от тях.

На волейболистите ни остава да изиграят още един мач във Варна – срещу световните шампиони от Полша във вторник.