Олимпик (Марсилия) спечели класически дербито с ПСЖ

Лоа Реми откри резултата, преди да се контузи Снимка: Ligue1.com
Лоа Реми откри резултата, преди да се контузи

Олимпик (Марсилия) се разправи с категоричното 3:0 с най-големия си съперник Пари Сен Жермен в дербито на Франция, известно като "Льо Класик".

Убедителната победа на южняците дойде до голяма степен изненадващо предвид позициите на двата отбора в класирането на Лига 1.

В дербито обаче това не попречи на Олимпик да надиграе убедително столичани и да ги изгони от първото място, което след този кръг се заема еднолично от Монпелие.

Марсилци откриха още в 9-ата минута чрез националния нападател Лоа Реми. За беда скоро той се контузи и бе заменен от младия ганаец Джордан Аю, който е един от синовете на клубната легенда Абеди Пеле.

Тази промяна обаче не попречи на домакините да продължат да доминират, като през второто полувреме те отбелязаха още два гола, дело на Морган Амалфитано (65-а минута) и по-големия брат на Джордан - Андре Аю (84).

Междувременно треньорът на ПСЖ Антоан Комбуаре бе сменил звездите си Хавиер Пасторе и Кевин Гамейро в опит да обърне мача, но и това не му помогна.

Въпреки победата си Олимпик заема девето място заради твърде лошия си старт на сезона. Тимът на Дидие Дешан изостава на цели 12 точки от лидера Монпелие.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

Олимпик (Марсилия): Манданда, Аспиликуета, Нкулу, Диара, Мбиа (73-Каборе), Диавара, Андре Аю, Гонсалес (65-Шейру), Амалфитано, Морел, Реми (32-Дж. Аю)

Пари Сен Жермен: Сиригу, Лугано, Сако, Арман, Жале, Матуиди (78-Сеара), Менес, Сисоко, Гамейро (59-Ердинч), Нене, Пасторе (59-Бодмер)