Берое – достойно срещу Рапид (Виена)

Публиката на Берое бе невероятна и срещу Рапид Снимка: БГНЕС
Публиката на Берое бе невероятна и срещу Рапид

Носителят на Купата на България Берое завърши 1:1 с гранда Рапид (Виена) в първи мач от Трети квалификационен кръг за Лига Европа, игран на ст. "Георги Аспарухов" в София.

Старозагорци, които играят в евротурнирите за пръв път от 24 години насам, не се уплашиха от името на съперника и доминираха през по-голямата част от мача.

Те бяха подкрепяни от над 5000 свои привърженици, които не спряха да скандират през всичките 90 минути.

Гостите успяха да поведат в допълнителното време на първата част от дузпа, отсъдена за неволна игра с ръка на Николай Станчев, която обаче беше отсъдена от полския рефер Хуберт Сиевич. Точен от бялата точка беше германският капитан на австрийския клуб Щефан Хофман.

През втората част младият състав на Илиян Илиев продължи с натиска си, но успя единствено да изравни пет минути преди края с гол на влезлия като смяна нападател Владислав Златинов.

Преди това Евгени Йорданов от воле нацели страничния стълб на вратаря Хедл.

Равенството оставя шансове пред Берое за реванша, който ще се играе идната седмица във Виена.