Хърватин обърна Шалке 04 в Германия

Манджукич (в средата) приема поздравления, след като разплака тима от Гелзенкирхен Снимка: Getty Images

Отборът на Волфсбург спря победния устрем на Шалке 04 в Първа Бундеслига, след като направи пълен обрат от 0:1 до 2:1 на своя "Фолксваген Арена" в последния мач от V кръг.

В герой за "вълците" се превърна хърватският нападател Марио Манджукич, реализирал и двете попадения за своите.

Преди това Раул Гонзалес изведе "кралско-сините" напред след по-малко от четвърт час игра и красив изстрел от въздуха.

В 33-ата минута Манджукич изравни с глава, за да се стигне до 82-ата минута, когато пак той се оказа най-съобразителен при един шут от пряк свободен удар, като протегна крак и излъга вратаря на гостите.

В другия неделен сблъсък Нюрнберг също се наложи с 2:1, но като гост на Кьолн. Всички попадения паднаха в последния четвърт час на първото полувреме.

Първо Тими Симонс набързо вкара две дузпи за Нюрнберг, а малко след това Адил Чихи върна интригата в двубоя.

Томаш Пекхарт даде допълнителни надежди на "козлите", след като в 42-ата минута получи втори жълт картон. Жестът обаче бе върнат в 75-ата от Мишо Бречко, което предопредели крайния изход на мача.