Една точка дели Лил от дубъл във Франция

Бившият съперник на Левски в Лига Европа е на път да се върне на върха във Франция след повече от половин век пауза Снимка: L'Equipe

Отборът на Лил спечели с 1:0 като домакин на Сошо в отложен мач от XXXVI кръг на френската Лига 1.

Така след триумфа на "песовете" във финала за Купата на Франция преди няколко дни, сега им е нужна само една точка в оставащите два кръга, за да завоюват и титлата.

Лил е начело в класирането с вече 72 точки - с 6 повече от все още действащия първенец Олимпик (Марсилия).

Котдивоарският национал Жервиньо бе автор на единствения гол в мача на "Метропол". Той вкара 15-ото си попадение през сезона в 53-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря и след удар в далечния ъгъл топката срещна дясната греда и влетя в мрежата.

Лил може да спечели първата си титла от цели 57 години насам и общо трета в своята история още тази събота, ако извърти поне равен на "Парк де Пренс" срещу Пари Сен-Жермен, който надви във финала за Купата на страната в събота.

Столичани също изиграха своя отложен мач тази вечер, като отстъпиха с 0:1 на Бордо на "Шабан Делма". Точен за "жирондинците" бе Диабет още в 6-ата минута.