Лукойл загуби първата битка за Юрокъп

Лукойл Академик не успя да спечели срещу Арис в първия квалификационен мач за турнира Юрокъп Снимка: sportal.bg

Българският баскетболен шампион Лукойл Академик загуби първата битка за влизане в групите на европейския клубен турнир Юрокъп. В зала „Универсиада" тази вечер тимът на Йовица Арсич падна с 74:78 от гръцкия Арис. Вторият мач е след седмица в Солун, но шансовете за краен успех на българския тим не са големи.

Най-резултатен за "студентите" беше Брандън Боумън с 18 точки, а Дамян Стояновски и Травис Питърсън добавиха съответно по 13 и 12 точки.

След края на мача от треньорския щаб на гостите бяха категорични, че въпреки успеха още нищо в сблъсъка не е приключено.

„За мен изхода от двата двубоя въобще не е решен. Четири точки са нищо в подобни сблъсъци, защото има още един мач. Лукойл са доста добър отбор с класни играчи и си личи, че са инвестирали много през лятото. Безспорно излязоха, за да победят.

Не мога да кажа, че съм очарован от играта ни. Допускаме много пропуски, но смятам, че до следващата среща в Солун ще изчистим голяма част от нещата, които днес не се получиха добре. Като цяло, може би най-важния момент от мача беше, когато започнахме да играем по-добре в защита и успяхме с контраатаки да стопим разликата и да обърнем срещата.

Не беше никак лесен мач, но важното е, че стигнахме до победата, но още не можем да се считаме за сигурни участици в груповата фаза", коментира треньорът на Арис Шарон Друкер.

„Стартирахме добре мача и бяхме стабилни в защита през първото полувреме. Разликата в резултата постоянно се движеше около 10 точки за нас, но допуснахме прекалено много грешки в нападение и това ни костваше победата. Не мога да кажа, че съм недоволен от някой от играчите.

Арис е качествен отбор, а голяма част от новите играви при нас дойдоха много късно и още не сме се сработили като екип. Смятам, че имаме големи шансове да се класираме за групите на Юрокъп и единствената ни цел е победа с пет или повече точки в Солун", заяви след последния съдийски сигнал наставникът на домакините Йовица Арсич.