Мартин Петров с гол в мач-спектакъл

Българинът вкара четвъртия гол за победата на своя Болтън над Тотнъм Снимка: Ройтерс
Българинът вкара четвъртия гол за победата на своя Болтън над Тотнъм

Българинът Мартин Петров се разписа за отбора си Болтън при победата с 4:2 над Тотнъм в ранния мач от ХІ кръг на Висшата лига на Англия.

Гостите, които изиграха славен мач в Шампионската лига и победиха европейския първенец Интер през седмицата, явно бяха изморени и допуснаха Болтън да им поведат с 3:0 с два гола на Кевин Дейвис и един на исландския халф-бек Гретар Стейнсон. В състава на "шпорите" липсваха и контузените основни играчи Рафаел ван дер Ваарт и Аарън Ленън.

Въпреки това през последните десетина минути на срещата те бяха на път да изравнят, след като Алън Хътън и резервата Роман Павлюченко докараха резултата до 3:2.

Тогава обаче дойде времето на Петров. Нашият национал, който не игра миналата седмица заради травма, започна мача на пейката и влезе в 82-ата минута на мястото на Матю Тейлър, но му бяха нужни само осем минути на терена, за да отбележи гол и да фиксира крайното 4:2.

Мениджърът на победителите Оуен Койл призна, че наистина се е притеснил, когато "Спърс" вкараха втория си гол... "Подобна ситуация винаги е тревожна, като се има предвид тяхната класа и това, на което са способни. Преднината ни от три гола ни успокои, но те успяха да се върнат в мача", каза Койл.

Колегата му в Тотнъм Хари Реднап също похвали съперниците си за тяхното представяне... "Винаги е трудно, когато си гост, и ние се опитахме да бъдем солидни в защита, но когато те поведоха, вкарах още един нападател и отзад бяхме отворени като врата на плевня. Когато не се браниш добре, ето какво се случва. Нужен е фин баланс между това да си агресивен в нападение и стегнат в защита. Не го постигнахме и ни наказаха за това", призна мениджърът на "шпорите".

След победата си Болтън се настани на пето място, изпреварвайки по голова разлика именно Тотнъм.

Другите двама българи, който трябваше да играят днес във Висшата лига, пропуснаха мачовете на своите отбори по здравословни причини. За капитана на Астън Вила Стилиян Петров отдавна се знае, че е контузен, а днес стана ясно, че и Димитър Бербатов няма да вземе участие в срещата на Манчестър Юнайтед срещу Уулвърхемптън заради вирусно заболяване. В негово отсъствие съотборниците му победиха с 2:1, благодарение на корееца Парк Джи-Сунг, който отбеляза двата гола в последните минути на първото и второто полувреме.

Другият герой на кръга бе ганайският национал Асамоа Гиан, който също се разписа два пъти за своя клуб Съндърланд за победата с 2:0 срещу Стоук Сити.

Утре са останалите три срещи от кръга, включително и дербито Ливърпул - Челси, което е от 17 часа.