Муту бележи след почти година пауза

Адриан Муту отбеляза първи гол след близо година пауза Снимка: Бгнес
Адриан Муту отбеляза първи гол след близо година пауза

Румънската звезда на Фиорентина Адриан Муту отбеляза първи гол след почти година пауза. Той се разписа с глава в 52-рата минута за успеха с 1:0 над Каляри на „Артемио Френки".

Попадението бе негово първо за сезона и първо от 17 януари тази година. Както е известно през януари Муту бе наказан за девет месеца след като даде положителна допинг проба. Малко след връщането си в игра Муту се контузи и бе извън терена в продължение на три седмици.

Въпреки многото контузии тимът на Синиша Михайлович стигна до четвърта поредна победа на своя стадион и трета поред с 1:0. Така „виолетовите" вече имат 19 точки и се изкачиха на 12-о място след проблемите в първите кръгове от първенството.

Поражението бе първо за Роберто Донадони откакто пое южняците. Бившият селекционер на Италия бе постигнал две победи в първите си два мача начело на тима в калчото, но днес Алесандро Матри нямаше късмет да се разпише и да спечели първи точки за Каляри във Флоренция от 28 години.

Отпадналият през седмицата от Лига Европа тим на Сампдория пък си го изкара на Бари и би с 3:0. С успеха Сампдория се върна в зоната, даващa право на участие в евротурнирите през следващия сезон.

На своя стадион „Луиджи Ферарис" домакините откриха с шестия гол за първенство на Джампаоло Пацини, който бе точен от дузпа в 17-ата минута. Това бе пети гол в последните три срещи на нападателя.

В 32-та минута гостите останаха с 10 души след като реферът изгони Роси. През втората част бившият играч на Бари Стефано Губерти вкара два гола на бившия си отбор в рамките на пет минути.

Така "моряците" вече имат 23 точки и са седмо място. След първите 15 кръга същия актив имат и шампионът Интер и неговият подгласник от последния сезон Рома.