Хановер нанесе втора загуба на Байерн в Бундеслигата

Червеният картон на Боатенг повлия на крайния изход на мача Снимка: Kicker
Червеният картон на Боатенг повлия на крайния изход на мача

Намиращият се във великолепна форма Байерн (Мюнхен) загуби за втори път от началото на сезона в Първа Бундеслига на Германия, отстъпвайки с 1:2 като гост на Хановер в последния мач от X кръг.

Въпреки поражението баварците продължават да водят еднолично в подреждането, като имат преднина от три точки пред шампиона Борусия (Дортмунд).

В 22-ата минута "червените" от Хановер получиха правото да изпълнят дузпа, след като Лам повали Мохамед Абделауе в наказателното поле и потърпевшият сам реализира от бялата точка.

Положението за Байерн стана още по-тежко само пет минути по-късно, когато Жером Боатенг получи директен червен картон за грубо нарушение.

Кристиан Пандер направи 2:0 в 50-ата минута след изстрел от средно разстояние и последвал рикошет, излъгал Нойер.

В 63-ата обаче и Хановер остана в числено намален състав заради втори жълт картон на Стив Черундоло. Мюнхенци обаче стигнаха само до намаляване на резултата в 83-ата минута благодарение на Давид Алаба.

Късен гол на Джеферсън Фарфан донесе победата на Шалке 04 на терена на Байер (Леверкузен) в другия неделен сблъсък в Германия. Така "кралско-сините" се изкачиха на 3-а позиция в таблицата с 18 точки, колкото има и Хановер.