Гара Дембеле с първи гол за Фрайбург

Малийският стрелец най-сетне се разписа за "червените" Снимка: Badische Zeitung
Малийският стрелец най-сетне се разписа за "червените"
Шампионите триумфираха в рурското дерби и се изкачиха на върха на класирането поне до утре Снимка: Getty Images

Малийският нападател Гара Дембеле отбеляза първия си гол за Фрайбург в ХIV кръг на Бундеслигата.

Голмайсторът на сезон 2010/11 в родната „А" група отново влезе като смяна през второто полувреме за немския тим за осми път, откакто премина там от Левски, и донесе равенството 1:1 при гостуването на Хофенхайм в 90-ата минута.

„Червените", които се намират в зоната на изпадащите, бяха започнали само с един човек в атака в лицето на сенегалската си звезда Папис Демба Сисе и изоставаха в резултата, след като бразилецът Роберто Фирмино откри за домакините в 24-ата минута.

Така треньорът Маркус Зорг се реши да пусне в края на мача и двамата си резервни нападатели - словакът Ерик Йендришек и Дембеле. Така влезлият в 86-ата минута африканец се оказа щастливият му жокер.

Междувременно шампионите Борусия (Дортмунд) се изкачиха на първото място поне до утре след победата си в рурското дерби с 2:0 срещу Шалке. Точни за „жълто-черните" бяха полякът Роберт Левандовски и бразилецът Фелипе Сантана.

С успеха си дортмундци изпревариха по голова разлика съименниците си от Мьонхенгладбах, които вчера разбиха Кьолн с 3:0 като гости.

Утре грандът Байерн играе с Майнц и дори равен резултат ще бъде достатъчен на баварците да си върнат лидерската позиция.

От днешната програма истинско зрелище предложиха на зрителите отборите на Херта и Байер. След като столичани поведоха с 2:0, „аспирините" стигнаха до пълен обрат с хеттрик на швейцарския национал Ерен Дердийок, но това още не бе краят - в 81-ата минута 19-годишният нападател на Херта Пиер-Мишел Ласога отбеляза своя втори гол в мача и фиксира крайното 3:3.