Божинов вкара първите си два гола за Спортинг

Божинов се възползва от шанса, който получи в двубоя с Жил Висенте Снимка: в. "Труд"
Божинов се възползва от шанса, който получи в двубоя с Жил Висенте

Валери Божинов откри головата си сметка в официален мач за Спортинг (Лисабон), разписвайки се на два пъти при разгромната домакинска победа с 6:1 над Жил Висенте в мач от VIII кръг на португалската Лига Сагреш.

Българският национал отново започна на пейката и бе пуснат в игра в 74-ата минута при резултат 4:0 на мястото на отбелязалия също две попадения преди това Диего Капел. Само минута по-късно гостите вкараха почетното си попадение.

Божинов изригна на два пъти в 79-ата и 92-ата минута, като в първия случай топката бе върната към него от аутлинията и той от десетина метра я прати под плонжа на вратаря на Жил Висенте, а във втория успя да засече с летящ плонж подаване към далечната греда.

Със спечелените три точки Спортинг се изкачи на 3-о място във временното класиране, събирайки 17. С три повече са другите два португалски гранда Порто и Бенфика.

В следващия кръг лисабонските "лъвове" гостуват на 12-ия в таблицата Фейрензе.