Литекс прекъсна победната серия на Черно море и вече е първи

Христо Янев и Самуел Камазола в борба за топката Снимка: Sport1.bg
Христо Янев и Самуел Камазола в борба за топката

Безупречният до момента тим на Черно море записа първата си загуба в "А" група, отстъпвайки с 0:1 на Литекс в Ловеч в едно от дербитата на V кръг.

По този начин "моряците" позволиха на шампионите да ги изпреварят и да излязат начело в подреждането поне до изиграването на мача на ЦСКА с Локомотив (Пд) в понеделник.

Единственото попадение в мача бе на национала Николай Бодуров в добавеното време на първата част. Христо Янев центрира от свободен удар към бранителя, който с хубав изстрел с глава прати топката в далечния на Илко Пиргов ъгъл.

Варненци се опитаха да отвърнат на предизвикателство и пропуснаха няколко чисти положения след почивката, които им костваха точките в срещата.

Черноморец, Калиакра и Монтана записаха категорични победи в останалите три сблъсъка в съботния ден.

"Акулите" буквално схрускаха тима на Видима-Раковски с 4:0, като любопитното тук бе, че всички попадения бяха дело на чужденци.

Калиакра пък записа първа победа в шампионата след 3:1 над намиращия се в ужасяваща криза Берое, който вече пет кръга няма спечелен актив.

Монтана пък удари Ботев насред Враца с 4:2 в своеобразното северозападното дерби и си върна самочувствието след катастрофалната домакинска загуба от ЦСКА преди паузата в първенството.

В неделя предстоят да се изиграят два повече от любопитни мача. От 17:00 часа Миньор посреща Левски на "Стадиона на мира", а два часа по-късно шлагерът Лудогорец играе със Славия.

Кръгът ще бъде затворен в понеделник, когато в 20:00 часа ЦСКА и Локомотив (Пд) се изправят един срещу друг на стадион "Българска армия".