Байерн стигна до топ 6 на Бундеслигата

Марио Гомес вкара нови два гола за Байерн (Мюнхен( и прати шампионите в топ 6 на Бундеслигата Снимка: getty images

Байерн (Мюнхен) победи с 3:0 Нюрнберг в местното дерби от 12-ия кръг на Бундеслигата. С успеха шампионите се измъкнаха от златната среда в класирането и стигнаха до шестото място. Изоставането им от втория Байер (Леверкузен) пък е само пет точки. Нюрнберг е на десето място в подреждането.

Два гола за успеха на Байерн отбеляза Марио Гомес. Нападателят, който в началото на сезона бе сред резервите, вече има седем попадения в шампионата.

Срещу Нюрнберг Гомес се разписа в 10-та и 75-та минути, отбелязвайки първия и третия гол за баварците. Той имаше възможност и за хеттрик след като в края на срещата бе отсъдена дузпа за нарушение на Пинола срещу Мюлер. Гомес се нагърби с отговорността на изпълнението, но прати топката високо над вратата.

Второто попадение за Байерн срещу Нюрнберг бе дело на Филип Лаам. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Гомес.

В 70-та минута пък в игра за шампионите се завърна Франк Рибери. Французинът не бе играл от петия кръг заради травма. На 22 септември в мача срещу Хофенхайм той усука глезен и напусна принудително. Възстановяването му продължи повече от месец.

В друга среща от кръга днес Фрайбург шокира тима на Хофенхайм в последната минута на двубоя между двата отбора и спечели с 1:0. Мачът отиваше към реми, като по-добрите положения бяха за Хофенхайм, но в даденото от съдията продължение Папис Демба Сисе донесе победата на своите.