Реал на Моуриньо разби Тотнъм

Еманюел Адебайор бележи втория си гол с глава Снимка: Getty Images
Еманюел Адебайор бележи втория си гол с глава
Този човек води Реал там, където му е мястото - към европейските футболни върхове Снимка: Corriere.it

Реал (Мадрид) победи с 4:0 Тотнъм на своя "Сантяго Бернабеу" в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига.

Под ръководството на Жозе Моуриньо "Белият балет" на практика си осигури класирането за полуфиналната фаза на турнира, след като в шест поредни сезона не успяваше да премине осминафиналите. С гръмката си победа Кралският клуб заличи негативните впечатления от уикенда, когато падна у дома от скромния Спортинг (Хихон) и де факто загуби шансове за титлата в Примера дивисион.

Привлеченият през зимната пауза от Манчестър Сити нападател Еманюел Адебайор откри с глава още в 5-ата минута, а десет по-късно каузата на Тотнъм получи нов удар, след като Питър Крауч бе изгонен за втори жълт картон.

Окрилени от ранния аванс и численото си превъзходство, домакините оформиха разгромния резултат след почивката с нов гол на тогоанеца с глава и още две красиви попадения - дело на Анхел ди Мария и Кристиано Роналдо.

Великият треньор Моуриньо, който вече има два трофея в Шампионската лига с Порто и Интер, реагира доста умерено на постигнатия внушителен успех. "Разбира се, 4:0 е далеч по-добре от 0:0. Но, доколкото познавам английските отбори и как играят на свой терен, нищо не е окончателно още", заяви Специалния.

„Когато се играе на такова ниво е нормално отборът с десет души да изпитва затруднения. Ние имахме същия проблем с Интер миналия сезон срещу Барселона. Когато увеличихме оборотите, заиграхме по-добре и головете започнаха да падат", каза още той.

Колегата му от Тотнъм Хари Реднап призна, че всичко е вървяло наопаки за неговия отбор в този мач. ''Загубихме Аарън Ленън минути преди началния съдийски сигнал - на загрявката той ми каза, че не се чувства добре и няма енергия да играе. Трябваше да променям състава, след като вече бяхме напуснали съблекалнята. След това дойде ранния гол, а после и Краучи бе изгонен. Не е лесно да играеш с 10 срещу 11 човека точно тук. До почивката положението беше горе-долу прилично, но след това силите ни понапуснаха. Това беше един от тези дни, в които нищо не е както трябва...", оплака се мениджърът на "шпорите".