Класически Милан се откъсва в Италия

Един от голмайсторите на Милан - Робиньо, в борба за топката с халфа на Болоня Мудингай Снимка: Getty Images

Милан продължи отличното си представяне в Серия "А", като вкара три безответни гола при гостуването си на Болоня в ранния неделен мач от XVI кръг.

По този начин "росонерите" дръпнаха с шест точки в челото на класирането, събирайки 36. Зад тях са Наполо и Лацио с по 30, като "римските орли" имат мач по-малко, който ще изиграят тази вечер срещу Ювентус в Торино.

Ганайският национал Кевин-Принс Боатенг откри още в 9-ата минута резултата на "Ренато Дал'Ара" след чудесен шут от воле и асистенция на Ибрахимович.

Бившият футболист на Портсмут подаде за втория гол в мача, като в 35-ата минута изведе Робиньо сам срещу вратаря. Въпреки натиска от страна на противников защитник, бразилецът запази хладнокръвие и прокара топката между краката на Вивиано.

Малко след това Ибрахимович можеше съвсем да откаже Болоня, но ударът му бе отразен от домакинския страж. В самия край на първата част Дзамброта нямаше шанс, нацелвайки напречната греда.

Все пак Ибра стигна до рутинното си попадение в 60-ата минута, когато получи топката от Пирло и от десетина метра преодоля Вивиано за крайното 3:0.