Еспаньол пак бие у дома

Отборът на Еспаньол записа седма победа от седем домакински срещи в Ла Лига Снимка: getty images
Отборът на Еспаньол записа седма победа от седем домакински срещи в Ла Лига

Отборът на Еспаньол продължава със силното си представяне като домакин в Примера Дивисион. В среща от 14-ия кръг на Ла Лига тимът би с 1:0 Спортинг (Хихон) и записа седмия си успех от седем мача като домакин.

Единственото попадение отбеляза Фернандес в 71-та минута. Домакините доиграха мача с десет души след втори жълт картон на Хосе Баена. Успехът дори прати Еспаньол за няколко часа в тройката в класирането.

По-късно обаче тимът се върна на четвъртото си място след като Виляреал също продължи с успешната си серия. С гол на Нилмар „жълтата подводница" би Севиля с 1:0. Гостите се отчетоха с гол, но той бе отменен заради засада.

Виляреал има 30 точки и изостава със седем от лидера Барселона и пет от втория Реал (Мадрид). За Нилмар това бе осмо попадение в първенството. Севиля записа трета поредна загуба и е на 9-то място с 20 точки.

Най-резултатният двубой до тук в кръга бе този между Малага и Сантандер. Малага спечели с 4:1. Елизеу (27), Ресио (43) и Рондон (53 и 55) вкараха за победителите. За "бяло-зелените" точно стреля Розенберг (45).

Отборът на Хетафе спечели убедително с 3:0 срещу гостуващия Майорка в среща от 14-ия кръг на Ла Лига. Педро Риос (20 и 28) и Дани Парехо (79) осигуриха успеха на тима от Южен Мадрид. Така момчетата на Мигел Гонсалес - Мичел се отърсиха от отпадането си от Лига Европа, станало факт през седмицата.

Междуврменно президента на Барселона Сандро Росей разпространи отворено писмо до привържениците на клуба, с което пое вината за странното пътуване на тима до Памплона. Каталунците се придвижиха с влак и автобус и пристигнаха на стадиона минути преди предварително обявения час на двубоя с Осасуна, за който първоначално бяха уведомени, че ще се играе днес. Срещата пък започна с 45 минути закъснение.

„Взех под внимание знаците на Кралската испанска футболна федерация (RFEF) и АЕНА и счетох срещата за отложена. Повярвах в думите на RFEF, следвайки интереса на Барса. Аз обаче се уча от грешките. Ще си извадим нужните изводи за бъдещето", сподели Росей в писмото. Той призова феновете да подкрепят тима, който в момента се нуждае от това.