Михайлов продължава в Шампионската лига, Миланов и Иванов - в Лига Европа

Ники Михайлов е на крачка от ново участие в групите на Шампионската лига Снимка: Getty Images
Ники Михайлов е на крачка от ново участие в групите на Шампионската лига

Вратарят на националния ни отбор Николай Михайлов е другият български футболист освен Цветан Генков, който ще има шанса да влезе в групите на Шампионската лига.

Неговият Твенте завърши 0:0 като гост на Васлуй (Румъния) в своеобразното "фамилно дерби" и с общ резултат 2:0 продължава напред.

Михайлов започна като титуляр и игра цял мач за гостите, докато зет му Живко Миланов бе оставен на пейката и се появи на терена в 73-ата минута на мястото на Йованович.

Друг наш национал - Иван Иванов, се прости с амбициите си за участие в групите на Шампионската лига, след като със своя Партизан завърши 1:1 като домакин на белгийския Генк и след загубата с 1:2 преди седмица ще опита късмета си в плейофната фаза на Лига Европа.

Иванов бе титуляр за "гробарите" и остана през цялото време на терена. Съотборникът му Неманя Томич откри в края на първото полувреме, но Фосен от дузпа класира гостите за следващия кръг.

Голямата изненада от този етап на турнира е триумфът на Малмьо над Глазгоу Рейнджърс. След изненадващо 1:0 на шведите на "Айброкс" сега те съумяха в доста нервен мач да се доберат до 1:1.

Още в 19-ата минута Стивън Уитекер бе изгонен, но това не попречи на Никица Йелавич да изведе "рейнджърите" напред само пет по-късно.

В 66-ата обаче гостите останаха с 9 души за втори червен картон, този път на Бугера. След още 7 и Рикардиньо от Малмьо напусна за два жълти картона, но съотборникът му Хамад изравни в 80-ата минута и възпламени трибуните.

В считаното за дерби на III кв. кръг Рубин (Казан) постигна втора победа над Динамо (Киев), този път с 2:1 и с общ резултат 4:1 отново пое по пътя към групите, където успешно се подвизава през последните два сезона на Лигата.

Жребият за плейофния кръг на надпреварата е този петък след 13:00 часа българско време.