Валенсия удари Леванте в дербито на града, изравни се с Барселона

По-опитният тим на Валенсия спечели здравата битка с Леванте Снимка: El Mundo Deportivo
По-опитният тим на Валенсия спечели здравата битка с Леванте

Отборът на Валенсия победи градския си съперник Леванте с 2:0 на неговия "Сиутат де Валенсия" в късния съботен сблъсък от XII кръг на испанската Примера дивисион.

Успехът позволи на "прилепите" да изпреварят шлагера на първенството до момента и да се изравнят по точки с втория Барселона, събирайки 24.

Мачът се състоя на изключително тежък терен, който наред с напрежението в двете редици бе с основна причина качественият футбол да отстъпи на здравата битка.

Изключително остри единоборства, някои които изглеждаха дори брутални, бяха подминавани с лекота от главния съдия, който ощети и двата съперника с неотсъждането на наказателни картони и явни дузпи.

Все пак далеч по-опитният и реномиран тим на Валенсия влезе по-бързо и адекватно в дербито.

В 31-ата минута Алба от символичните гости нахлу в наказателното поле. Той бе застигнат от Хави Вента и миг преди да нанесе удар, топката му бе избита.

За негово щастие и за лош късмет на играча на Леванте обаче тя влетя в долния десен ъгъл.

До почивката мачът стана изключително изнервен, като и двата тима започнаха да се ритат и блъскат.

Леванте бе окончателно пречупен в началото на втората част, когато виртуозно изпълнение на Тино Коста опъна мрежата на противника за втори път.

Двата гола в битката за област Валенсияна бяха и единствените в Ла Лига в събота. По-рано през вечерта Майорка и Севиля не успяха да си отбележат гол, а малко след това същото упражнение повториха Бетис и Малага.

За "зелените" от Севиля все пак това бе първа точка за последните 7 мача, прекъсвайки ужасяващата си серия от 6 последователни загуби.

В неделя са всички останали двубои от кръга, като Реал посреща Осасуна за първи път по обяд и за кеф на многомилиардна Азия, а няколко часа по-късно Барселона ще има тежко изпитания на "Сан Мамес" в Билбао.