Лацио увеличи преднината си на върха

Маури от Лацио получава поздравления за гола си от своите съотборнци Ернанеш и Лихтщайнер Снимка: Getty Images

Лацио увеличи преднината си на върха в Серия "А", печелейки четвърта поредна победа - срещу Каляри с 2:1.

Головете, донесли трите точки на римските "орли", бяха дело на нападателя Симоне Флокари и на полузащитника Стефано Маури, който отново бе повикан в националния отбор в настоящата евроквалификационна кампания.

По този начин Лацио се откъсна на 4 точки пред шампиона Интер. Столичани имат 19 точки след успеха си, докато Интер завърши наравно със Сампдория на свой терен в късния мач вчера.

"Нерадзурите" имаха сериозно превъзходство във владението на топката и ударите към вратата, но в крайна сметка можеше и да загуби срещата, след като Стефано Губерти откри резултата за гостите в 62-ата мин., но намиращият се в страхотна форма Самуел Ето'о изравни десет минути преди края.

Друг от претендентите за титлата - Милан, играе довечера като гост на Наполи в дербито на кръга и има шанс да излезе на второто място при равенство или победа.

Торинският гранд Ювентус изостана на седем точки от върха, след като не успя да бие Болоня като гост и мачът завърши 0:0 въпреки канонадата от удари към вратата на Емилиано Вивиано. Решителна за загубата на точки за "Старата госпожа" бе пропуснатата от централния нападател Винченцо Якуинта дузпа през първото полувреме.

Безгрешният в тази среща вратар на домакините спаси и нея, а след мача изрази мнение, че наказателният удар, отсъден за Юве за симулация на Милош Красич в наказателното поле, е бил скандален и че се радва, че те не са спечелили мача по такъв начин.