Федерер и Надал започнаха с победи в Лондон

Рафаел Надал започна с победа участието си във финалния "Мастърс" турнир в Лондон Снимка: БГНЕС

Бившият лидер в световната ранглиста Рафаел Надал и швейцарецът Роджър Федерер започнаха с победи участието си във финалния "Мастърс" турнир в Лондон. В среща от група B Надал се наложи с 6:2, 3:6, 7:6 над Марди Фиш. Двубоят продължи 2 часа и 55 минути, а малко след началото на третия сет Надал изненадвакщо напусна корта. След това той се извини и оправда "бягството" си със стомашни проблеми.

"Искам да се извиня на всички за това, но имах ужасно големи проблеми със стомаха. Получи се много оспорван мач. Благодаря на зрителите за тяхната подкрепа. В Лондон тя винаги е била много голяма.

За мен и за самочувствието ми това бе много важна победа. В първия сет играх много добре, но във втория бе трудно - в неговото начало направих голяма грешка при 40:15 и 1:0 в геймовете. Това му даде много увереност и след това мачът се превърна в много оспорван двубой.

Третият сет беше малко луд и имаше доста върхове и спадове. Наистина имам голям късмет, че спечелих и със сигурност съм много щастлив", коментира Надал след срещата.

В ранния двубой от групата Роджър Федерер се наложи с 6:2, 2:6, 6:4 над Жо-Вилфред Цонга. Това бе 13-а поредна победа на швейцареца. "Нуждаех се от подобна победна серия след тежката загуба от Новак Джокович на US Open. Радвам се, че оттогава не съм губил", обясни Федерер след двубоя.

"Когато играеш срещу Жо нещата не винаги са в твой контрол. В това се крие и красотата на тези мачове и в известна степен се наслаждавах на ситуацията. Не играхме много добре, но според мен това се дължи отчасти на факта, че ни бе първи мач в Лондон. Имаше някои върхове и спадове в представянето ни.

Срещу него е много трудно да намериш някакъв ритъм в разиграванията от основната линия, защото е много добър в атаките от 1-2 удара. Между другото той доказа това в онези четири сета и половина, когато играхме на Уимбълдън", коментира още Федерер.

Срещата бе изгледана на живо и от легендата на Арсенал Тиери Анри. Той бе в компанията на съпругата на Федерер - Мирка. "С него сме добри приятели. Мисля, че просто се възползва от възможността да дойде и да ме гледа как играя. Хубаво е да се виждаме от време на време", коментира Федерер.

Утре той застава срещу Рафаел Надал в най-интересния двубой от група B. Тази вечер пък участие в Лондон започва и настоящият лидер в световната ранглиста Новак Джокович. Първият съперник на сърбина е Томаш Бердих. В ранния мач от група А един срещу друг застават Анди Мъри и Давид Ферер.