Торес изригна срещу Челси

Ливърпул категорично надиграха шампионите от Челси Снимка: Getty Images
Ливърпул категорично надиграха шампионите от Челси

Ливърпул победи с 2:0 Челси в дербито на ХІ кръг от Висшата лига на Англия. И двете попадения бяха отбелязани от испанския нападател Фернандо Торес през първото полувреме.

"Червените" не оставиха никакво съмнение в превъзходството си преди почивката, а през втората част се прибраха в своята половина и се браниха отлично, като в края на мача имаха възможност да направят резултата и класически.

Мениджърът на шампионите Карло Анчелоти избра да използва ротация в титулярния си състав в този мач, оставяйки на скамейката нападателя си Дидие Дрогба. Звездата от Кот д'Ивоар все пак влезе през второто полувреме, но не успя да донесе промяна на резултата.

Победата бе четвърта поред за Ливърпул (три за първенство и една в Лига Европа), откакто американският консорциум NESV пое властта в клуба.

Любопитно е, че днешният двубой бе първи в настоящото първенство, в който мърсисайдци не получават гол и те постигнаха това именно срещу Челси, който е лидер в класирането и е отбелязал най-много попадения от всички клубове във Висшата лига.

Победата на Ливърпул изкачи отбора със цели седем позиции нагоре в класирането и в момента той е девети, след като допреди този кръг бе на 16-то място на крачка от зоната на изпадащите.

Преследвачът на Челси Манчестър Юнайтед се доближи на две точки от "сините" след вчерашната си победа над Уулвърхемптън.

Гостите имаха превъзходство в другите две срещи, които се играха днес. Нюкасъл изненада Арсенал, побеждавайки ги насред Лондон с гол на младия нападател Анди Керъл, който впечатли и националния селекционер Фабио Капело, който бе на трибуните на "Емирейтс стейдиъм".

Италианецът Марио Балотели пък бе герой за Манчестър Сити, разписвайки се на два пъти за победата на клуба си с 2:0 в Бирмингам срещу Уест Бромич Албиън. По този начин "гражданите" се изравниха на третото място с Арсенал и са на пет точки от върха.