Локо (Пд) отупа Димитровград за самочувствие

Данчо Тодоров вкара в края на първото полувреме с удар от въздуха Снимка: sportal.bg
Данчо Тодоров вкара в края на първото полувреме с удар от въздуха

Пловдивският Локомотив разгроми третодивизионния Димитровград с 5:1 в контролен мач днес. Преди началото на двубоя футболистите бяха представени на "черно-белите" привърженици, дошли на стадион "Пловдив".

Противно на очакванията гостите успяха да излязат напред в резултата чрез Петър Станев-Царицата, който в 39-ата минута преодоля двама защитници и прониза Лучини.

Пасивът бе бързо заличен от Йордан Тодовор, който в 43-ата вкара красиво попадение от воле след асистенция на Здравко Лазаров.

Златински изведе "смърфовете" напред в 60-ата минута след ново подаване на Електричката и удар с глава.

Останалите три гола бяха дело на две от новите попълнения на "черно-белите". Аржентинецът Бариентос направи 3:1 от пряк свободен удар, а словенецът Щромайер се разписа на два пъти в последните десетина минути.

Локомотив (Пд) ще бъде домакин в първия пролетен кръг на "А" група идната събота срещу състава на Видима-Раковски.