Локо (Сф) в Лига Европа, Сливен и Академик в "Б" група

Босът на Локо (Сф) Николай Гигов изстрада евроучастието на тима Снимка: NovSport.com
Босът на Локо (Сф) Николай Гигов изстрада евроучастието на тима

Отборът на Локомотив (Сф) стана четвъртият ни участник в европейските клубни турнири след изиграването на последния XXX кръг на "А" група.

"Червено-черните" успяха да победят Славия с 1:0 на стадиона в "Овча купел" и завършиха на 4-ото място в крайното класиране, което ги праща във II предварителен кръг на Лига Европа.

Единственият, но с цената на злато гол за столичните "железничари" отбеляза Джемал Джонсън в 65-ата минута.

Това бе първото попадение на американеца с екипа на Локомотив, при това дошло и с помощта на късмета след рикошет.

Така футболистите на Диян Петков пребориха конкурентите си в лицето на Локомотив (Пд) и Черно море, които очаквано взеха своите срещи.

"Смърфовете" обърнаха Черноморец с 2:1 насред Бургас, докато варненци не сгрешиха на своя "Тича" и се наложиха с 1:0 над Берое.

Сливен и Академик са двата тима, които изпаднаха от елита след загуби съответно от Миньор с 0:3 и ЦСКА с 1:3.

Видима-Раковски пък надви Пирин с 2:1 и ще играе бараж за оставане в "А" група.

Шампионът Литекс не успя да вземе трите точки в последния си домакински мач срещу Калиакра, но настроението в Града на люляците бе повече от празнично, тъй като след края на срещата му бе връчена шампионската титла.

Така "оранжевите" ще се включат във II предварителен кръг на Шампионската лига, като първият им мач ще бъде на 12/13 юли, а реваншът седмица по-късно.

Локомотив (Сф) започва от същия етап на Лига Европа на 14 юли, докато Левски ще се включи в III предварителен кръг на 28 юли.

Носителят на Купата на България ЦСКА стартира най-късно от всички родни тимове - на 18 август.