"Оставка" отекна на "Герена" при скандален успех на Левски

Публиката на Левски сне доверието си от Гонзо Снимка: Gong.bg
Публиката на Левски сне доверието си от Гонзо

Левски победи Монтана с 1:0 в мач от III кръг на "А" група. Новината от стадион "Георги Аспарухов" обаче са мощните скандирания "Оставка", които отекнаха от трибуните към края на мача.

Изнервени от слабата игра на своя отбор по-голямата част от "синята" публика поиска мениджърът на отбора Георги Иванов да си тръгне.

Веднага след последния съдийски сигнал пък целият сектор "Б" се обърна с гръб към терена, ясно показвайки мнението си за играта на отбора тази вечер, пък и от началото на сезона.

По време на самата среща ултрасите от Южната трибуна държаха транспаранти с надписи: "Вие обличате традиция, история и слава" и "Уважавайте фланелката!"

Левски стигна до трите точки и благодарение на главния съдия Иван Кирилов. Реферът видя дузпа в 10-ата минута при едно нахлуване на Тони Калво в наказателното поле на Монтана.

Тихомир Трифонов се хвърли на шпагат и успя да избие топката от крака на испанеца. Последният обаче падна на тревата, а Кирилов реши, че има нарушение и посочи бялата точка, откъдето Шюрд Арш бе безпощаден със силния си и точен изстрел в долния ляв ъгъл на Христо Иванов.

Гостите не се стъписаха и дори в повечето игрово време до последния съдийски сигнал имаха игрово превъзходство, но липсата на класа не им позволи да преодолеят Илиев.

С тази победа Левски се изкачи на 7-о място в подреждането с вече 6 точки, докато Монтана е 12-и с 3.

В другия мач по същото време Локомотив (София) записа първите си три точки в актива след класически успех над Берое.

Резултатът бе открит след четвърт час игра, когато Дафчев центрира от свободен удар, а Кристиян Добрев с глава опъна мрежата зад Теменлиев.

Седем по-късно дузпа за спъване на Искрен Писаров от страна на стража на старозагорци бе превърната в гол от Дафчев, а край на всякакви надежди за гостите сложи Янко Вълканов, който в 60-ата минута се разписа в собствената си врата.

Така столичните "железничари" са вече на 10-а позиция в таблицата, а беройци остават предпоследни с нулев точков актив.