Два гола на Дрогба срещу Арсенал върнаха Челси на върха

Попаденията на Дрогба бяха под номер три и четири срещу „артилеристите" през този сезон Снимка: Бгнес

Челси победи Арсенал с 2:0 в дербито на 25-ия кръг на Висшата лига.

И двата гола за „сините" на „Стамфорд бридж" отбеляза Дидие Дрогба в 8-ата и 23-ата минута.

С победата Челси събра актив от 58 точки и се върна на първото място във временното класиране.

Манчестър Юнайтед е втори с две точки по-малко от „сините". Арсенал остана трети на девет точки от Челси.

Попаденията на Дрогба бяха под номер три и четири срещу „артилеристите" през този сезон, след като нападателят вкара две попадения и в първия мач между двата тима, когато Челси победи с 3:0 като гост.

Втората поредна загуба на Арсенал, след поражението от Манчестър Юнайтед с 1:3 на „Емирейтс" преди седмица,  намали шансовете на отбора на Арсен Венгер за титлата.

Челси записа четвърта победа от четири мача срещу преки съперници от голямата четворка, както и пета победа от шесто лондонско дерби през сезона.

Съставите:

ЧЕЛСИ: Чех, Иванович, Тери, Карвальо, Коул, Балак, Оби Микел, Лампард, Анелка, Малуда, Дрогба

АРСЕНАЛ: Алмуния, Саня, Галас, Вермаелен, Клиши, Фабрегас, Сонг, Диаби, Уолкът, Аршавин, Насри