Голям провал за България срещу аутсайдер в Лигата на нациите

Българските национали се изложиха много срещу аутсайдера в нашата група Снимка: Volleyball World
Българските национали се изложиха много срещу аутсайдера в нашата група

Българският национален отбор по волейбол записа голям провал в Лигата на нациите с първа в историята си загуба от Португалия.

Нашите отстъпиха с 1:3 гейма (21:25, 25:19, 26:28, 23:25) в третия кръг на турнира в Мендоса, Аржентина.

Играчите на Силвано Пранди допуснаха безброй грешки срещу аутсайдера в групата, който беше загубил категорично първите си два двубоя срещу Аржентина и Канада.

България стартира много слабо и в първия гейм не успя да окаже съпротива, макар че към края на частта понамали изоставането си.

Във втората част националите се събудиха и установиха доминация на игрището, за да спечелят с 25:19. В последните два гейма обаче те губеха натрупаното предимство към края и концентрацията им падаше в най-важните моменти.

Третият гейм беше най-драматичен, но българите изредиха няколко грешки към края, за да отстъпят с 26:28. В последната част нашите през цялото време поддържаха преднина от 3-4 точки, но отново се сринаха на финала.

Така тимът на Силвано Пранди напуска Аржентина след три мача, в които записа една победа и две загуби. Следващата дестинация на националите е Китай и там те ще играят срещу домакините в петък, а после и срещу грандовете Франция и Полша.