Труден успех за Барса в Гранада, Севиля на косъм от първа загуба

Радостта е изписана на лицето на Шави след поредния тежък мач за Барселона напоследък Снимка: Getty Images

Барселона продължи със сравнително колебливото си представяне в последно време и постигна мъчително 1:0 на терена на новака Гранада в първия двубой от X кръг на Примера дивисион.

Успехът прати каталунците на върха в подреждането поне за 24 часа и преди мачовете на Леванте и Реал (Мадрид).

Хората на Хосеп Гуардиола отново не показаха и половината от това, което могат, като действаха и доста отпуснато, на моменти и апатично.

Голът на успокоението падна в 34-ата минута от пряк свободен удар. Капитанът Шави Ернандес се нае с неговото изпълнение и завъртя перфектно топката, за да я прати в горния десен ъгъл за 1:0.

За повече от това не спомогнаха и двата червени картона, които получиха играчи на домакините.

В 53-ата минута Хайме Ромеро получи втори жълт картон за нарушение срещу Максуел, а съотборникът му Дани Бенитес също напусна принудително в самия край, когато реагира бурно при несправедливо отсъдена засада, от която можеше да произлезе сериозна опасност за Валдес.

Севиля бързо развали добрите впечатления от гостуването си на "Камп Ноу" през уикенда и едва не записа първа загуба от началото на първенството, стигайки до 2:2 срещу Сантандер в добавеното време.

Ману Дел Морал изведе андалусийците в 37-ата минута напред, засичайки във вратарското поле центриране от свободен удар с глава.

Феновете на "Рамон Санчес Писхуан" бяха облети със студен душ между 62-ата и 69-ата минута, когато Науелпан с глава и Самперио обърнаха всичко на 180 градуса.

Отново Ману се превърна в спасителя на Севиля в 92-ата минута, успявайки да прати топката с глава в десния ъгъл при центриране отляво.

Със спечелената една точка домакините запазиха 4-ата си позиция в таблицата с общо 17, докато Сантандер продължава да бъде под чертата със само 5.