Рейнджърс и Селтик завършиха 2:2 за Купата

Капитанът на Селтик Скот Браун отиде да дразни дебютанта в дербито Ел-Хаджи Диуф, след като отбеляза изравнителния гол Снимка: SNS
Контузеният гръцки нападател Георгиос Самарас влезе като резерва през второто полувреме и раздвижи играта на Селтик, така че те стигнаха до равенството Снимка: Getty Images

Шотландските грандове Рейнджърс и Селтика оставиха нерешен спора си в осминафинален двубой за Купата на местната футболна асоциация.

Мачът на стадион "Айброкс" завърши 2:2, като предстои преиграване на "Селтик Парк".

По този начин двата отбора ще се срещнат рекорден брой пъти - 7, в рамките само на един сезон. Вечните съперници от Глазгоу по програма имат 4 срещи за първенство, а и се класираха за финала на Купата на Лигата.

"Олд фърм", както е известен този сблъсък, започна обичайно експлозивно, като още в 3-ата минута "сините" поведоха с гол на 19-годишния халф Джейми Нес след центриране от корнер на дебютиралия в дербито сенегалец Ел-Хаджи Диуф. Неговото присъствие в състава на Рейнджърс бе едно от водещите събития днес, тъй като скандалният нападател, който е преотстъпен от Блекбърн, не се помни с добро от феновете на Селтик, след като през 2003 г., още като играч на Ливърпул, наплю един от тях в мач от Шампионската лига.

"Детелините" бързо се върнаха в мача с гол на друг дебютант в дербито - Крис Комънс, който бе привлечен наскоро от Дарби Каунти.

Скоро след това обаче Селтик остана с човек по-малко, след като английският им вратар Фрейзър Форстър повали Стивън Нейсмит в наказателното поле и получи червен картон.

Бранителят Стивън Уитъкър реализира дузпата и Рейнджърс се оттеглиха на почивката с преднина от 2:1.

През второто полувреме мениджърът на отбора Нийл Ленън пусна нападател Георгиос Самарас, който с головете си донесе победата с 2:0 в предишното "Олд фърм" дерби преди няколко седмици. Заради разтежение гръкът днес не започна титуляр. Именно той обаче раздвижи играта в нападение и Селтик стигнаха до изравнителен гол, дело на капитана Скот Браун.

Дребничкият халф опита да провокира омразния Диуф, отивайки да се радва за попадението си точно пред него, но африканецът този път не реагира, а Браун получи жълт картон.

15 минути преди края на мача съперниците играха в изравнени състави, след като Нейсмит се опита да изкара втора дузпа за Рейнджърс, но вместо това получи втори втори жълт картон.