ЦСКА с равенство срещу новак

Пиер Мбемба от Академик отбеляза гол и получи контузия в срещата с ЦСКА Снимка: Sportni.bg
Пиер Мбемба от Академик отбеляза гол и получи контузия в срещата с ЦСКА

Грандът ЦСКА завърши 1:1 с новака в "А" група Академик в мач от последния ХV кръг на есенния полусезон в "А" група.

По този начин "червените" прекъснаха серията си от шест поредни победи под ръководството на Милен Радуканов в трите турнира, в които участват.

"Студентите" дори поведоха в резултата с гол на конгоанеца Пиер Мбемба още в 12-ата минута.

В самия край на първото полувреме обаче нападателят на ЦСКА Мишел Платини изравни след грешка на вратаря Емил Михайлов, който при центриране от ъглов удар изби топката право на главата на бразилеца. По този начин Платини сложи край на головата си суша, след като не се бе разписвал в цели 12 мача.

Въпреки че старши треньорът на "червените" пусна през втората част и тримата си резервни нападатели в лицето на Шеридън, Саидходжа и Илиев, отборът не можа да достигне до победата. В 83-ата мин. защитникът Иван Иванов настъпи опорния крак на Дормушали Саидходжа в наказателното поле, но реферът Александър Костадинов не отсъди дузпа за ЦСКА.

След днешното си равенство "армейците" остават на пето място в класирането - на 11 точки от първия Литекс и на шест от втория Левски.

"Най-важното в случая е, че моят отбор игра отпуснато, което не бях допускал до този момент. В контролата срещу Сливнишки герой през седмицата играхме по-стегнато. Цяла седмица говоря, че няма да бъде лесен мачът, и той се получи труден. Мисля, че имаше подценяване. Ако играехме с хъса от мача с Локомотив (Пловдив) щяхме да победим с разлика", коментира след срещата разочарования Радуканов.

На стадиона присъстваха скаути на израелските грандове Апоел (Тел Авив) и Макаби (Хайфа), които бяха дошли да наблюдават вратаря на ЦСКА Раис М'Боли, както и защитника Йордан Минев, който обаче не игра поради наказание.

Голмайсторът на Академик в този мач Мбемба също е обект на интерес от страна на чужди клубове, стана ясно след мача от думите на официално изпълняващия длъжността старши треньор на отбора Борис Ангелов, който изрази надежда, но и съмнение, че ще задържат чернокожата си звезда за пролетния полусезон.

По-късно днес водачът Литекс завърши победоносно есенния дял, като се наложи с 1:0 като гост на друг новак Калиакра с гол на звездата си Дока Мадурейра. Бразилецът можеше да реализира и хеттрик, но на два пъти уцели гредите на вратата на отбора от Каварна. По този начин "оранжевите" възстановиха преднината си от пет точки на върха.