Байерн дръпна с три точки в Германия, "лаутерите" изненадаха шампиона

Марио Гомес (вляво) отново бе козът на Байерн за поредния успех в Бундеслигата Снимка: Goal.com
Марио Гомес (вляво) отново бе козът на Байерн за поредния успех в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) спечели гостуването си на "Мерцедец-Бенц-Арена" в Щутгарт след обрат от 0:1 до 2:1 в последен мач от XVI кръг на немската Първа Бундеслига и увеличи на три точки преднината си на върха в класирането.

По-рано през деня шампионът Борусия (Дортмунд) изненадващо стъпи накриво, завършвайки 1:1 със слабака Кайзерслаутерн на своя "Сигнал Идуна Парк", но продължава да бъде втори с 31 точки, колкото има и Шалке 04.

Баварците започнаха мобилизирано, но "швабите" бяха тези, които първи стигнаха до откриването на резултата. В 7-ата минута при една бърза тяхна акция Мартин Харник намери с глава Кристиан Гентнер и последният с красив изстрел от около точката за дузпа направи така, че Нойер да замръзне на голлинията.

Радостта на домакините трая само шест минути. В 13-ата Рафиня отдясно центрира към близката греда, където головата машина Марио Гомес протегна крак и изравни.

Задачата за някакъв успех на Щутгарт стана неумоверно по-трудна в 30-ата минута, когато Кристиан Молинаро бе изгонен за втори жълт картон.

Байерн продължи да натиска и логично стигна до второ попадение в 57-ата минута, когато Филип Лам получи топката отляво в наказателното поле, успя да я върне към Гомес, за да може националът на Германия да я прати за втори път в мрежата на Улрайх, а с това и да донесе трите точки за своите.

Два часа по-рано Борусия започна повече от добре срещу Кайзерслаутерн и поведе чрез Шинджи Кагава в 27-ата минута. В 60-ата обаче отличен удар на Олкай Сахан взриви сектора с гостуващи фенове и спечели скъпоценна точка в битката за оцеляване.