Миньор и Литекс завършиха 2:2

Бразилското крило Рикардо Асис вкара своя четвърти гол в шест мача, а Черноморец се изкачи на трето място Снимка: Gong.bg
Берое на Илиян Илиев взе първа точка в първенството след равенството 0:0 в Монтана и се отлепи от последното място Снимка: beroe.eu
След днешното си равенство в Перник шампионите останаха на 5 точки от върха. Засега Снимка: Sportni.bg

Литекс загуби 2 точки в битката за защитата на титлата си след 2:2 при гостуването си на Миньор в Перник в двубой от VIII кръг на "А" група.

И четирите попадения паднаха след наивни грешки на двамата вратари Иван Чворович и Винисиус Баривйера. Новоизлюпеният национал Георги Миланов откри за "оранжевите", а Ивайло Стоянов изравни за домакините в самия край на първата част. В 50-ата минута бразилецът Том даде предимство за Миньор, а сънародникът му Тиаго Мирасема в 73-ата оформи крайния резултат.

И докато за "чуковете" ремито с шампиона е успех, то за тима на Любослав Пенев това беше трета грешна стъпка от началото на сезона. След второто си реми през настоящото първенство и загубата си от Левски Литекс е на 5 точки от лидера в момента Лудогорец, който вчера спечели с 1:0 като гост на Ботев във Враца. Утре „оранжевите" могат да се окажат и на 7 точки от върха при очаквана победа на ЦСКА над Светкавица.

Междувременно Черноморец изпревари Литекс на третото място, след като победи с 2:0 Черно море във Варна. За „акулите" на Димитър Димитров се разписаха бразилецът Рикардо Асис (негов четвърти гол в 6 мача!) и Георги Андонов.

Така "моряците" останаха без победа вече четири кръга и се смъкнаха до седмо място, след като стартираха с четири поредни успеха и оглавяваха класирането в края на август.

Отборът на Берое завърши 0:0 в Монтана и постигна първа точка в осем мача, като това позволи на момчетата на Илиян Илиев да се отлепят от дъното, изпреварвайки новака Светкавица по голова разлика.

В последния мач днес Локомотив (Пловдив) победи категорично с 3:0 слабака Видима-Раковски на негов терен в Севлиево.

Утре е гостуването на ЦСКА в Търговище и столичното дерби Левски - Локомотив (София), а в понеделник играят Славия и Калиакра.