Лудогорец зашемети Черно море, Славия обърна Локомотив (Сф)

Сензацията Лудогорец превзе и труднопревземаемия стадион "Тича" край морето Снимка: БЛИЦ
Сензацията Лудогорец превзе и труднопревземаемия стадион "Тича" край морето

Новакът в "А" група Лудогорец продължи с блестящото си представяне в първенството, побеждавайки другата приятна изненада Черно море с 1:0 на собствения му стадион "Тича" в мач от VI кръг.

Това бе петият пореден успех за разградчани, който ги утвърди на второто място в таблицата с 16 точки, на само две зад лидера ЦСКА.

"Моряците" пък записаха първа домакинска загуба и втора поредна в шампионата след тази от Литекс преди седмица.

След много здрава битка на терена Черно море бе тимът, който се пропука фатално двайсетина минути преди края.

В 72-ата минута Йордан Минев изведе Михаил Александров сам срещу Пиргов и юношата на ЦСКА успя да мушне топката между краката на вратаря.

Славия къде очаквано, къде не съумя да обърне Локомотив с 2:1 в т.нар. "малко столично дерби".

Победата на "белите" бе изгледана от прекалено малко фенове на тима, които около 10-ата минута демонстративно напуснаха трибуните.

Преди това славистите скандираха против президента на клуба Венцеслав Стефанов, който ги вбеси с неприсъствието си на стадиона.

Искрен Писаров изведе "железничарите" напред след четвърт час игра, след като бе оставен непокрит около точката на дузпата и оползотвори подаване на Караджинов.

Шест по-късно Йордан Юруков възстанови равенството, засичайки от непосредствена близост с глава центриране на Даниел Пеев.

Победата за Славия донесе Радослав Василев в 56-ата минута след асистенция на Павле Попара. Малко след това агитката на "червено-черните" пък започна да скандира "Горчиво", недвусмислено намеквайки за комбина между двата тима.