Германия - трета футболна сила за още 4 години

Младата космополитна формация на Германия има право да се радва след отличното си представяне на Мондиал 2010 Снимка: Getty Images

Националният отбор по футбол на Германия защити третото си място в света, побеждавайки с 3:2 Уругвай в "малкия финал" на Мондиал 2010.

Селекционерът на Бундестима Йоахим Льов даде почивка на четирима от основните си играчи - вратарят Нойер, болните от грип Лам и Подолски и травмираният Клозе, заменяйки ги съответно с Бут, Аого, Какау и Янсен. Треньорът не посмя да рискува с Мирослав Клозе заради контузията му в гърба, като по този начин го лиши от възможността поне да изравни рекорда на бразилеца Роналдо (15) за най-много голове на световни първенства.

Резултата откри за германците в 19-ата мин. Томас Мюлер. Голът бе пети на Мондиал 2010 за таланта от Байерн и по този начин той се изравни с Давид Вия и Уесли Снайдер на върха на голмайсторската класация.

Скоро след това нападателят на Уругвай Единсон Кавани изравни, а в началото на второто полувреме Диего Форлан с красиво воле донесе преднина на отбора си и също записа своето пето попадение. Германия обаче си върна аванса с голове с глава на Марсел Янсен и Сами Кедира.

В 90-ата мин. Льов извърши смяна, която ще се помни: в германския национален отбор турчинът Месут Йозъл бе заменен от друг турчин - Сердар Ташджъ.

В добавеното време на мача Форлан бе на косъм от изравняването, уцелвайки напречната с бомбен шут от пряк свободен удар.

Веднага след това мексиканският съдия Бенито Арчундия свири край на мача и Уругвай отново не можа да победи Германия и в деветата среща между двата отбора (четвърта на световно първенство).

Въпреки загубата, звездата на южноамериканците заяви, че е изключително доволен и щастлив от постигнатото в турнира... "Трябваше да спечелим третото място. Направихме няколко грешки, които се оказаха решаващи за резултата", заяви голмайсторът на Атлетико (Мадрид) Форлан.

"Мисля, че показахме какъв е нашият характер. Демонстрирахме сила в тази среща и видяхте какво стана накрая. Сега е време да си починем. Ние сме млад отбор и искаме още успехи. Предстои ни да постигнем по-добри резултати и от това", каза авторът на победния гол за Германия Сами Кедира.