Арсенал се измъкна сух от "Фриули", Михайлов получи три в Лисабон

Този гол на Робин ван Перси пречупи "зебрите" от Удине Снимка: Getty Images
Този гол на Робин ван Перси пречупи "зебрите" от Удине

Отборът на Арсенал стигна макар и трудно до поредното си участие в групите на Шампионската лига. "Артилеристите" отново надвиха Удинезе, така както го направиха на "Емиратс", но този път с 2:1. Двубоят на "Фриули" бе доста качествен, като и двата тима предложиха открита и привлекатлена игра.

Неостаряващият капитан на "зебрите" Антонио Ди Натале поведе тима към груповата фаза на надпреварата и това съвсем не бе толкова невъзможна задача.

След многобройни пропуски и пред двете врати се стигна до 39-ата минута, когато именно Ди Натале получи една висока топка и отправи чудесен параболичен удар с глава, който срещна левия на Шчесни стълб преди да влети във вратата на лондончани.

Десетина минути след подновяването на играта постепенна атака на Арсенал доведе до изравняване на резултата, като Жервиньо се разходи през защитата на домакините, намери Робин Ван Перси и холандецът без проблеми опъна мрежата зад отлично представилия се Самир Ханданович.

Съвсем скоро обаче Удинезе получи правото да изпълнява дузпа, като в първия момент никой не успя да разбере за какво бе дадена тя. Впоследствие Вермаелен получи жълт картон, като най-вероятно реферът е видял негова игра с ръка.

Зад топката застана капитанът Ди Натале, но Шчесни прояви котешка пъргавина и виртуозно извади топката над гредата.

Това очевидно бе повратният момент в мача, след като в 69-ата минута Тио Уолкът съвсем реши нещата в полза на гостите, излизайки сам срещу Ханданович и преодолявайки го с мощен шут в близкия ъгъл.

Николай Михайлов игра цял мач за Твенте, но допусна три попадения в реванша срещу Бенфика в Лисабон. Холандският вицешампион загуби с 1:3 и след 2:2 в първия мач ще играе в групите на Лига Европа.

В тези на Шампионската лига влязоха още БАТЕ (Борисов), който шокира Щурм с 2:0 насред Австрия, традиционният участник Лион, завършил по-рано тази вечер 1:1 в Казан, и пълният дебютант Виктория (Пилзен).

Чехите направиха впечатляващ рейд, като спечелиха абсолютно всичките си шест мача по пътя към груповата фаза на турнира.

Жребият за нея в четвъртък след 19:00 часа българско време.