Реал (Мадрид) не сбърка в Барселона

Марсело донесе три точки на Реал (Мадрид) с гола си в Барселона Снимка: getty images
Марсело донесе три точки на Реал (Мадрид) с гола си в Барселона

Отборът на Реал (Мадрид) намали изоставането си от Барселона в битката за шампионската титла в Примера Дивисион след като в среща от 23-ия кръг победи с 1:0 Еспаньол. Така разликата между първия и втория в класирането вече е само пет точки след като нощи Барселона направи 1:1 със Спортинг (Хихон).

Единственото попадение за Реал вкара Марсело в 24-та минута. Тимът на Жозе Моуриньо пропусна възможността за по-убедителна победа след като на три пъти Еманюел Адебайор остана сам срещу вратаря на Еспаньол Карлос Камени, но стражът излезе победител.

Двубоят на „Корнея Ел Прат" започна кошмарно за Реал след като в резултат на две промени в защитата - завръщането на контузения в продължение на 38 дни Пепе и останалият на пейката Серхио Рамос - в 80-та секунда бе изпуснат Хосе Кайехон. Нападателят остана сам срещу Икер Касияс след като защитната формация не се справи с опита за засада.

В опит да спре Кайехон испанският национал вдигна крака си и фаулира нападателя извън наказателното поле. Реферът Матео Лаос не се поколеба и показа директен червен картон на Касияс. За капитана на Реал това е едва третият червен картон в кариерата. Той стана и най-бързо изгоненият играч на Реал в историята на Ла Лига.

Мястото на Икер зае юношата Адан, за когото това бе дебют за първия състав на Реал. За да вкара резервния си вратар пък Моуриньо се лиши от Анхел ди Мария. Въпреки това през първото полувреме „белите" отбелязаха едно попадение и създадоха още шест положения за гол като двете най-чисти бяха пропилени от Еманюел Адебайор и Кристиано Роналдо. През второто полувреме Реал намали оборотите, но успя да запази аванса си.

За Еспаньол това е едва трета загуба като домакин в изиграните общо 12 срещи. Другите две бяха срещу лидера Барселона и срещу Виляреал.

Това е 89- та победа за Реал в изиграните 152 мача между двата тима. 35 от срещите са спечелени от Еспаньол, а 28 двубоя са завършили наравно. Съставът на Жозе Моуриньо има предимство и от пет поредни победи и голова разлика от 12:0 .

С успеха Реал спази традицията да печели двубоите си от първенството, които са след срещи на националните тимове.