ЦСКА отърва за секунди нова загуба

Маркиньош (в бяло) донесе равенството на ЦСКА с голове от пряк свободен удар и дузпа Снимка: Sofia Photo Agency

Отборите на Локомотив (София) и ЦСКА завършиха 2:2 в дербито на ІХ кръг от "А" група, като "армейците" се добраха до равенството в последната минута на даденото от съдията Ивайло Стоянов продължение.

Изравнителният гол падна от дузпа, изпълнена от бразилеца Маркиньош, която породи много недоволство в лагера на железничарите. От Локомотив не оспорваха самия наказателен удар за спъване на Павел Виданов от Кристиян Добрев, ами твърдяха, че в момента на подаването е имало засада, което бе потвърдено от видеозаписите на срещата.

"Червено-черните" поведоха през първото полувреме с 2:0 с голове на Искрен Писаров и Цветан Генков, а в 73-ата мин. Маркиньош изравни.

Изглеждаше, че символичните домакини ще удържат на натиска, като отлични прояви на вратата им имаше новият национал Боян Пейков. Това обаче не стана, след като в 93-ата мин. се стигна до дузпата за ЦСКА.

"Напълно заслужавахме да спечелим мача, но след едно перфектно първо полувреме, изцяло заслугата е на съдията за изравняването. Пет метра засада ако не е засада, не знам. Гюме си играят, като в махалата. Не играхме срещу 11, а срещу 15 човека", бесен бе старши треньорът на Локомотив Димитър Васев.

Изпълнителният директор на "железничарите" Иво Тонев нарече рефера "нечистоплътен и много долнопробен човек", а президентът на клуба Николай Гигов заяви, че не иска да коментира съдията, след което каза: "Оттук нататък ще предприемем необходимите мерки. Всичко в българския футбол ще си дойде на мястото, когато се изгонят всички като тоя палячо".

След мача Локомотив се изкачи на второ място с 19 точки, изпреварвайки по голова разлика отборите на Литекс и Черноморец. ЦСКА са на осма позиция с 11 точки - точно толкова колкото ги делят и от първото място, което се държи от Левски с 22.