Хулигани прекратиха финален мач от баскетболното първенство

Наложи се полицията да изведе феновете на Левски Лукойл

Заради хулигански изцепки беше прекратен вторият мач от финалната серия в баскетболното първенство между Левски Лукойл и Балкан Ботевград.

Двубоят в зала "Универсиада" беше прекъснат 3:01 минути преди края на последната четвърт при резултат 66:59 за Левски. Тогава част от агитката на "сините" размени реплики с намиращия се на няколко метра отбор на Балкан и опита да нахлуе на игрището.

Феновете започнаха да хвърлят различни предмети като бутилки и дори прътове към пейката на Балкан, откъдето също отговориха с хвърлени предмети.

Агитката на Левски Лукойл създаваше напрежение през целия мач и на два пъти президентът на Балкан Михаил Михайлов заплаши да извади отбора си.

Когато мачът беше прекъснат, в залата влезе жандармерия и изведе публиката на домакините, а двата тима се прибраха в съблекалните.

Половин час по-късно полицията поиска и от феновете на Балкан да напуснат залата, гарантирайки безопасното им изтегляне, но запалянковците от Ботевград отказаха да напуснат, искайки обратно парите си, които са дали за билети.

След близо час прекъсване се взе решение мачът да се доиграе утре от 18:00 часа. Двата отбора ще изиграят 3:01 минути, колкото оставаха преди прекратяването днес.

Днешните ексцесии се случват само месец след инцидента на футболното дерби между Левски и ЦСКА-София, когато бомбичка рани двама полицаи. Тогава МВР, Министерството на спорта и Българския футболен съюз организираха кръгла маса за справяне с хулиганството.