Багата отстъпи на поляк и записа четвърта загуба в UFC

Багата отстъпи на поляк и записа четвърта загуба в UFC Снимка: Getty Images

Благой Иванов - Багата записа загуба в седмия си мач от UFC, след като отстъпи на поляка Марчин Тибура с единодушно съдийско решение (27-30, 28-29, 28-29).

Двамата бойци заформиха сериозна битка на галата UFC Fight Night в Лас Вегас и в първите два рунда мачът беше "на кантар", а българинът имаше предимство във втората част.

В третия рунд обаче Тибура успя да свали Иванов на земята и над 3 минути не го пусна, с което изцеди силите му и не му позволи да изравни боя или да търси нокаут.

Това беше решаващо за крайния резултат и отсъждането на съдиите в полза на поляка.

Така Багата вече има 4 загуби в UFC и три победи.

Остават му още два двубоя от настоящия му договор с най-силната ММА организация, но той вероятно ще изпадне от топ 15 на ранглистата в тежка категория.