Боряна Калейн е на финал! Болезнено разочарование за Стилияна Николова

Боряна Калейн е на финал! Болезнено разочарование за Стилияна Николова Снимка: start-photo.bg

България изпрати първия ден от програмата при художествената гимнастика в Париж със смесени чувства.

Боряна Калейн се класира за финала в индивидуалното, но Стилияна Николова преживя разочарование в дебюта си на Олимпийските игри.

Докато Боряна си осигури място сред най-добрите в утрешния ден по безапелационен начин, Стили нямаше ден, допусна доста грешки и остана на болезненото 11-о място.

Само четири десети не стигнаха на абсолютната европейска шампионка да влезе във финала и да се бори за медалите още в дебюта си на подобен форум.

Калейн бе изключително стабилна на всичките уреди и влезе в утрешния финал с трети резултат - 136.450.

Най-добър резултат даде италианката София Рафаели - 139.100, а пред Боряна се нареди още германката Даря Варфоломеев - 136.850.

За съжаление Стилияна нямаше ден и допусна сериозни грешки при три от съчетанията, показвайки на какво е способна само на топка, където записа трети резултат.

Снимка: start-photo.bg

Най-сериозни грешки 18-годишната българка допусна на бухалките, където записа едва 19-и резултат от общо 24 гимнастички.

Така Николова завърши със 127.700 и за само четири десети остана извън Топ 10, който се затвори от китайката Зилу Уанг, която финишира със 128.100.

На финала утре обаче ще бъде Боряна Калейн, на която пожелаваме късмет и поне да повтори представянето си от днес.